Hjem Historier fra livetAnneka tok selfie – fanget samtidig drukningsdøden til en 28 år gammel mann

Anneka tok selfie – fanget samtidig drukningsdøden til en 28 år gammel mann

av Anne C. Olsen

Da Anneka Bading så gjennom GoPro-opptakene fra ferieturen innså hun at hun hadde fanget den unge mannens dødskamp på film.

Anneka Bading fra Coburg i Tyskland var på ferie i Australia sammen med to venner da de fanget det uhyggelige øyeblikket på en av selfiene. Mens Anneka og vennene badet et godt stykke unna fossen MacKenzie Falls i Grampians National Park kjempet en 28 år gammel mann for livet i den sterke strømmen fra fossefallet. 

Faksimile fra Metro.co.uk

Den 28 år gamle mannen fra Taiwan som ifølge Stawell Times bodde i Australia, sto på noen steiner borte ved fossen da han plutselig skled i vannet. Til tross for at vennene desperat prøvde å redde ham, druknet mannen.

Etter turen så Anneka gjennom GoPro-opptakene. På den ene selfien oppdager hun at hun har foreviget det skjebnesvangre øyeblikket der mannen glir i vannet. 

På bildet kan man se en gruppe mennesker som står på steinene i vannkanten like ved fossen og forsøker å redde mannen. 24-åringen sa at hun hørte vennene hans skrike og pekte på vannet. Kroppen hans ble hentet opp av vannet klokka 9.30 neste dag.

– På det tidspunktet hadde vi ingen anelse om hva som foregikk. Vi trodde at et slags dyr var i vannet. Vi skjønte ikke hva som foregikk, og de fortsatte å skrike og peke, sa hun ifølge det britiske nettstedet Metro til The Stawell Times. 

De majestetiske fossefallene MacKenzie Falls ligger i Grampians nasjonalpark, nordvest for Melbourne, Australia.

Anneka og vennene skjønte ikke at noen druknet før en av mannens venninner tok tak i GoPro-pinnen hennes og ville bruke den for å forsøke å redde mannen. De forsøkte deretter å ringe etter hjelp. 

– Jeg kom meg ut av vannet og prøvde å ring nødtjenesten, men hadde ikke dekning, sa Anneka. Hun forteller videre at ingen andre hadde dekning heller. 

–  Ingen visste ikke hva de skulle gjøre, og vi forsto ikke hva mannens venner forsøkte å si. Beina mine ristet da jeg skjønte hva som skjedde, men ingen visste hva de skulle gjøre. 

Vil du få med deg de viktigste sakene først?

Følg Sosialnytt i Google Nyheter – det tar 2 sekunder.

Følg oss på Google Nyheter

Hun forteller videre at det var rundt 40 personer ved besøkte fossen den gangen, inkludert en livredder som hoppet i vannet. 

– Vanntrykket fra fossen ble for sterkt.