For bare et halvt år siden fortalte AnneMa Yuvali at ekteskapet med Dündar Yuvali var over. Nå har den tidligere «Grenseløst forelsket»-profilen funnet kjærligheten på nytt – og legger ikke skjul på hvor lykkelig hun er.
I mai ble det kjent at 66-åringen har innledet et forhold til Khalid (35) fra Marokko. Nå forteller AnneMa mer om den nye hverdagen og planene for fremtiden.
Har funnet lykken igjen
AnneMa og Khalid bor foreløpig ikke sammen, men håpet er at det snart skal endre seg.
– Vi har avstandsforhold nå og bor ikke sammen. Det tar rundt en time å kjøre til hverandre. Han jobber litt lenger ute på landet nå, så planen er at han skal bli ferdig med den kontrakten, så ønsker vi å flytte sammen. Det er ikke noe vits at to voksne mennesker holder på sånn her, sier AnneMa til Nettavisen.
Paret tilbringer mye tid sammen, og AnneMa beskriver forholdet som både trygt og ærlig.
Åpner hjertet
Selv om hun har funnet kjærligheten igjen, innrømmer hun at overgangen etter bruddet med Dündar fortsatt kan føles spesiell.
– Alt går veldig bra, men det er fremdeles veldig rart for meg. Jeg har sagt til Khalid at jeg ikke reiste fra Dündar med godt hjerte. Det har gått fint å gå inn i et nytt forhold. Vi er åpne og ærlige med hverandre. Jeg er veldig glad i Khalid. Jeg elsker han høyt.
Mange husker hvordan AnneMa og Dündar ble et av Norges mest omtalte TV-par etter at de deltok i «Grenseløst forelsket». Kampen for å få Dündar til Norge skapte overskrifter gjennom flere år.
Savner fortsatt eksmannen
Selv om hun nå har gått videre, forteller AnneMa at følelsene rundt det tidligere ekteskapet ikke er helt borte.
– Ja, vi hadde absolutt vært sammen fortsatt om han kunne kommet til Norge. Det har vi snakket om mange ganger, men de klarte å ødelegge forholdet vårt. De slet oss totalt ut, og da skal det ikke så mye til.
Hun har tidligere uttalt at hun mener myndighetenes behandling av saken bidro til at forholdet tok slutt.

– Hadde det ikke vært for den norske stat, hadde vi vært sammen den dag i dag. Jeg har ikke et vondt ord å si om ham, sa hun tidligere til Nettavisen.
Har funnet seg til rette i Spania
Etter bruddet flyttet AnneMa først til Sverige. Tidligere i år gikk turen videre til Torrevieja i Spania, hvor hun nå stortrives.
Der ser hun også for seg å bygge et liv sammen med Khalid.
Foreløpig ønsker hun ikke å flytte tilbake til Norge. I stedet ser hun for seg en fremtid mellom solfylte dager i Spania og sommeropphold i Sverige.
For AnneMa handler livet nå om å gripe mulighetene når de dukker opp – og ikke minst om å gi kjærligheten en ny sjanse.

