Tidligere Rødt-leder Bjørnar Moxnes har giftet seg!
Sammen med sin utkårede, PR-rådgiver Lina Aas-Eng, delte han den romantiske nyheten på Facebook. Bildet av de to lykkelige foran Oslo Rådhus er allerede en hit, og gratulasjoner strømmer inn fra alle kanter – til og med fra hans politiske venner og kollegaer.
Moxnes skrev enkelt og ærlig i innlegget sitt:
«Vi har giftet oss, og det føles fint.»
Kommentarene vitner om at mange setter pris på denne åpne og personlige nyheten fra politikeren, som har stått midt i noen intense mediestormer de siste årene.
Dette er hans utkårede:

Fra Skandale til kjærlighet
Det har vært en turbulent tid for Moxnes de siste årene. I 2022 ble det kjent at han hadde funnet lykken med Lina Aas-Eng, samtidig som han bekreftet at han var separert fra sin daværende kone, Kjerstin Aukrust.
Moxnes’ tid som partileder fikk en brå avslutning etter hendelsen på Gardermoen i 2023, hvor han ble tatt for å stjele solbriller.
Skandalen førte til en strøm av medieoppslag, og til slutt valgte han å trekke seg som leder. Nå ser det imidlertid ut til at han har funnet en ny vei, og bryllupet markerer et friskt startpunkt for ham.
Vi gratulerer så mye! Bruk gjerne kommentarfeltet vårt på Facebook og send dine gratulasjoner du også!