Hjem NyheterSport Camilla Herrem sjokkerer: Gir seg på landslaget

Camilla Herrem sjokkerer: Gir seg på landslaget

I en følelsesladet avslutning på en strålende karriere, kunngjorde Camilla Herrem (38) at hun legger opp som landslagsspiller etter å ha spilt sin 20. mesterskapsfinale for Norge.

Etter kampen delte en tårevåt Herrem sine tanker i Viaplay-studio:

– Jeg er veldig stolt over gjengen og det vi har fått til i dette mesterskapet. Og så vil jeg si at jeg er veldig stolt over min egen landslagskarriere. Det er tungt å avslutte en sånn karriere. Men jeg føler også at det er rett.

Ved hennes side sto mangeårig lagvenninne Nora Mørk, som også var preget av øyeblikket.

Herrem uttrykte takknemlighet for å avslutte karrieren sammen med landslagssjef Thorir Hergeirsson:

– Jeg har bare gode minner. Og det å avslutte på denne måten, med OL-gull i sommer, EM-gull her… Og å avslutte sammen med Thorir… Det betyr mye. Jeg er stolt og beæret.

I Viaplay-studio ble Herrem hyllet som et ikon for norsk håndball.

Lagvenninne Stine Skogrand beskrev henne som «en fantastisk person og spiller» og la til: «Jeg synes hun er verdens beste venstrekant. Hun blir bare bedre og bedre.»

Camilla Herrem avslutter sin landslagskarriere med en imponerende merittliste, inkludert flere OL-, VM- og EM-gull.

Med 332 kamper og 951 mål har du vært en uvurderlig del av håndballens gullalder.

Takk for utallige minner og din smittende entusiasme på banen.

Vi heier på deg videre! 🙌❤️

Solsialnytt har siden 2014 gitt deg de mest engasjerende historiene i Norge. Hovedfokuset vårt er å gi deg positive historier. 

@Erte Media AS

Redaksjon

Ansvarlig redaktør:

Eivind Skår Ertesvåg

 

Kontakt Sosialnytt:

kontakt@sosialnytt.com