Hjem Kjendisnytt Charlie Sheen med hjerteskjærende avsløring: Dette fikk han til å slutte å drikke på dagen

Charlie Sheen med hjerteskjærende avsløring: Dette fikk han til å slutte å drikke på dagen

Det har vært stille fra Charlie Sheen i seks år. I disse seks årene har han vært helt rusfir – og nå er skuespilleren klar for nye roller.

Charlie Sheen slet med narkotika- og alkoholavhengighet i mange år, men sier til People at han nå er på et godt sted i livet.

– Neste måned er det seks år siden jeg ble edru. Jeg har en veldig konsekvent livsstil nå. Livet handler om å være alenefar og oppdra mine 14 år gamle tvillinggutter Max og Bob, sier han i et intervju med People.

Tvillingenes mor, Charlie Sheens ekskone Brooke Mueller, har sine egne avhengighetskamper å jobbe med.

Rutinene er langt unna der de var da Charlie Sheen sluttet å drikke på dagen. Frem til for seks år siden startet han gjerne dagen med litt whisky i kaffen.

Sammen med ekskona Denise Richards har han døtrene Sami (19) og Lola (18). En morgen hadde han glemt at den ene av døtrene hadde en avtale han hadde lovet å kjøre henne til . og han hadde allerede tatt et par drinker den dagen.

– Dermed måtte jeg ringe kompisen min Tony for å få han til å kjøre oss. Vi fikk henne frem i tide, men det knuste hjertet mitt at hun satt i baksetet. Jeg skjønte at hun lurte på hvorfor det ikke var meg som kjørte. Da jeg kom hjem satt jeg og kjente på det resten av dagen. Og neste morgen stoppet jeg bare, sier Charlie Sheen.

Etter dette har han ikke rørt alkohol.

På dette tidspunktet hadde han allerede sluttet å ruse seg på narkotika – og siden dette har han ikke sett seg tilbake.

– Den første måneden tenkte jeg vel at jeg kom til å gi dette en måned, bare se om jeg føler meg bedre, og om samspillet mitt med de som står meg nærmest ble bedre. Og det gjorde det. Og jeg tenkte jeg skulle gi det en måned til. Og dermed ballet det på seg, sier han og legger til at resultatene gjorde at det var umulig å fornekte hva alkohol gjorde med livet mer.

Nå er Charlie Sheen klar for comeback og sier han er lykkeligere enn noen gang.

– Jeg er stolt av valgene jeg har tatt og endringene jeg har gjort for å leve et liv i dag som aldri vil se ut som det rotet jeg drev med. Det har blitt en fremmed versjon av meg selv, sier han.

Solsialnytt har siden 2014 gitt deg de mest engasjerende historiene i Norge. Hovedfokuset vårt er å gi deg positive historier. 

@Erte Media AS

Redaksjon

Ansvarlig redaktør:

Eivind Skår Ertesvåg

 

Kontakt Sosialnytt:

kontakt@sosialnytt.com