Det var Daniel Aarnes Nisja (21) fra Gjøra som mistet livet i motorsykkelulykken i Sunndal 11. april. Nå har familien hans valgt å dele navn og bilde, og forteller i en rørende uttalelse hvor mye han betydde – ikke bare for dem, men for alle som fikk gleden av å kjenne ham.
– «Daniel vil bli dypt savnet», skriver familien.
Daniel levde et aktivt og meningsfylt liv. Han hadde mange lidenskaper: ski, klatring, trening, bil, motorsykkel, jakt og utforsykling. Han studerte maskiningeniør ved NTNU Gjøvik, og kombinerte teorien med praktisk erfaring.
Samtidig tjenestegjorde han som ledende flysoldat i militæret, hvor han trivdes med kameratskap, ansvar og utfordringer.
– «Han var en elsket og familiekjær sønn, lillebror og onkel, samt en god venn, studiekamerat og kollega for mange», skriver familien i sin uttalelse.
Bildet de har delt viser Daniel på topptur i januar 2025 sammen med storebror – et øyeblikk som fanger både kjærligheten til naturen og nærheten til familien.

Takk til dem som var der
I uttalelsen uttrykker familien stor takknemlighet til alle som hjalp etter ulykken.
– «Vi ønsker å uttrykke vår takknemlighet til de første som kom raskt på stedet, nødetatene og helsepersonellet – dere gjorde alt dere kunne.»
De takker også alle som har vist støtte og omsorg i dagene etter.
– «Vi setter stor pris på støtten fra familie, venner og lokalsamfunnet i denne vanskelige tiden.»
For familien er det minnene som nå skal bære dem videre – de små, nære øyeblikkene som aldri forsvinner.
– «Vi vil for alltid bære med oss minnene om de varme klemmene, dype samtalene og gode stundene vi fikk sammen.»
Tid og sted for begravelsen vil bli annonsert, og alle som ønsker å ta farvel med Daniel vil være velkomne.
Våre tanker går til familien og alle som sørger. Hvil i fred, Daniel. 🌹