Sjokkerende bilder viser skadene en ung jente på 9 år fikk etter angrep fra mobbere. «Et uhell» sa skolen. Det fant ikke moren seg i.
Lanny Turpin pådro seg en hjernerystelse og to blå øyne etter angrepet på LE Wilson Elementary School i Sheffield, Alabama.
Kelly Turpin fortalte Alabama.com at hennes ni år gamle datter ble angrepet av en mobber etter en krangel om en annen av vennene hennes.
Men da hun tok kontakt med skolen, fikk hun først beskjed om at datteren hadde «falt og ble skadet ved et uhell».
Sykepleieren ved skolen begynte å fortelle meg at datteren min falt og ble skadet ved et uhell, men datteren min sa «Nei mamma, det var ikke en ulykke», sier Turpin til nettstedet.
Hun sa da at datteren hennes hadde vært på vei til en time da et annet barn tok tak i henne og hoppet oppå henne.
Lanny fortalte moren sin at jenta som angrep henne, ‘ikke ville at hun skulle være venn med en annen person,’ rapporterer Alabama.com.
Moren tok så med seg niåringen til et sykehus i nærheten for CT-skanning. Der ble det påvist hjernerystelse.
Kelly Turpin la ut en serie bilder på Facebook-kontoen sin som viser skadene datteren pådro seg. Hun gjorde dette for å vise alle andre foreldre at skadene umulig kunne ha skjedd ved «et uhell, hvor jenta falt og slo seg».
LES OGSÅ: Han ble mobbet under hele oppveksten – Nå reiser han verden rundt for å stoppe mobbing
I ettertid fortalte skolen at elven ble suspendert i to dager.
Moren har nå startet hjemmeundervisning for datteren ettersom hun føler at skolen ikke gjør nok for å stoppe mobbing.
Rektorene på skolen sier: «Vi har fått beskjed om at vi ikke skal kommentere denne situasjonen fordi familien har snakket med en advokat.
Vi kommer til å gå gjennom saken og følge den opp. Vi prøver å være proaktive snarere enn reaktive og sørge for at elevene er komfortable nok til å snakke med oss når det oppstår problemer»
Mobbing er aldri greit! Si i fra dersom du opplever eller ser at noen blir mobbet. Ikke la det forbigås i stillhet!