Hjem Kjendisnytt Denne deltakeren trekker seg fra «Boksen»

Denne deltakeren trekker seg fra «Boksen»

Det nye programmet «Boksen» på TV 2 har på rask tid blitt populært. Nå trekker populær deltaker seg.

OBS: Artikkelen avslører som ryker ut av episode fem av «Boksen».

En av scenene som har fått mest oppmerksomhet fra programmet, var da Espen Fiveland måtte overvinne sin største frykt. Han skulle jages og angripes av en hund.

Og nå har programleder Mads Hansen avslørt at Ida Fladen (38) har valgt å trekke seg fra konkurransen på grunn av helseproblemer.

Ida Fladen har i flere år vært åpen om sin kamp mot kronisk krystallsyke, en tilstand som forårsaker svimmelhet, hodepine og kvalme.

I en tidligere episode av «Boksen» delte hun sine erfaringer med sykdommen og hvordan den har påvirket hennes liv.

– Jeg har møtt sykt mange fordommer, noe som har vært veldig vondt, uttalte Fladen i episoden.

Etter en konkurranse i programmet ble Fladen så dårlig at hun måtte forlate gruppen. Hun uttrykte sin usikkerhet om hun ville klare flere dager med opptak på grunn av krystallsyke og migrene.

I samråd med produksjonen valgte hun derfor å gi plassen sin til de andre deltakerne, Emma Ellingsen og Mathilde Storm, slik at de begge skulle få være med videre i konkurransen.

Dette er ikke første gang Ida Fladen har måttet trekke seg fra et TV-program på grunn av helseproblemer. I 2021 måtte hun forlate «Farmen kjendis» etter å ha vært sengeliggende i flere dager på grunn av krystallsyken.

Tags:

Solsialnytt har siden 2014 gitt deg de mest engasjerende historiene i Norge. Hovedfokuset vårt er å gi deg positive historier. 

@Erte Media AS

Redaksjon

Ansvarlig redaktør:

Eivind Skår Ertesvåg

Kontakt Sosialnytt:

kontakt@sosialnytt.com