Hjem Kjendisnytt Det nye bildet av Marius Borg Høiby skaper reaksjoner

Det nye bildet av Marius Borg Høiby skaper reaksjoner

Kritikken hagler etter at Marius Borg Høiby ble avbildet med en Rolex verdt opptil 500.000 kroner – midt i etterforskning og med nesten ingen inntekt.

Mens mange nordmenn kniper inn på feriebudsjettet, nøt Marius Borg Høiby (28) sol, champagne og yachter i Cannes og Monaco i mai. Det som fanger mest oppmerksomhet? En Rolex Daytona han bar rundt håndleddet – en klokke som ifølge eksperter kan koste opp mot en halv million kroner.

Ikke for hvem som helst

Klokkeekspert Thor Svaboe forteller til Nettavisen at dette er «go-to rich boy»-klokken fremfor noen.

«Det er en klokke som er veldig vanskelig å få tak i. Du må ha solid kjøpehistorikk. Selv om du har penger, får du ikke kjøpt den uten det,» sier han.

Modellen koster rundt 200.000 kroner i butikk – om man i det hele tatt får tak i den – og mellom 200.000 og 500.000 kroner på bruktmarkedet.

– For dem med god inntekt

«Den bæres ofte av folk med god inntekt og høy status, særlig i finansbransjen,» sier Svaboe, og legger til at klokken i dag først og fremst er et imageprodukt.

Men det er nettopp Høibys manglende inntekt som provoserer folk. I 2023 hadde han kun 126.650 kroner i inntekt og en formue på drøyt 51.000 kroner, ifølge skattelistene.

Foto: Instagram

Kommentarfeltet har kokt etter at bildene fra ferien ble delt:

«Han har utrolig god råd til å ikke ha inntekt.»
«Reiser han fortsatt på diplomatpass og lever av skattepengene våre?»

Kongehusekspert Tove Taalesen skrev denne uken at Høiby «viser fingeren til oss alle».

«Han vet at navnet hans skaper overskrifter. At han drar med seg kongehuset i gjørma. Og likevel? Han bestiller mer champagne.»

Midt i glansbildene på sosiale medier pågår det en politietterforskning i Norge der Høiby er mistenkt for vold og overgrep. Det gjør timingen på luksusferien og Rolex-skrytet enda mer kontroversiell.

Omtales internasjonalt

Også britiske Daily Mail har plukket opp saken og omtaler Høiby som «den vanærte norske kongelige». De skriver at «Høiborg ble også sett om bord på den 165 fot lange motoryachten «Da Vinci», et fartsvidunder verdt 20 millioner dollar eid av gründeren og multimilliardæren Vincent Tchenguiz.»

Marius Borg Høiby er avbildet med en luksuriøs dessert på den eksklusive øya Île Sainte-Marguerite, elsket av Kardashian-familien. 

De skriver videre at Borg Høiby festet med forretningsmannen Rehan Syed, som lever en overdådig livsstil full av attraktive kvinner, sigarer, raske båter og biler.

Solsialnytt har siden 2014 gitt deg de mest engasjerende historiene i Norge. Hovedfokuset vårt er å gi deg positive historier. 

@Erte Media AS

Redaksjon

Ansvarlig redaktør:

Eivind Skår Ertesvåg

Kontakt Sosialnytt:

kontakt@sosialnytt.com