Hjem Nyheter Dette sier Sindre Finnes nå: Klarer ikke fungere som normalt

Dette sier Sindre Finnes nå: Klarer ikke fungere som normalt

Fredag måtte en gråtkvalt Erna Solberg fortelle om det hun opplever som et alvorlig tillitsbrudd fra ektemannen Sindre Finnes. Da ble det avslørt at han har kjøpt over 3600 aksjer under hennes tid som statsminister. Nå forteller Finnes om uutholdelige dager.

Under en pressekonferanse fredag avslørte Erna at ektemannen Sindre Finnes gjorde 3600 aksjehandler mens hun var statsminister. Hun kan heller ikke utelukke at han kunne ha fanget opp informasjon om hvilke aksjer som var lure å kjøpe.

På pressekonferansen fortalte Solberg at hun ikke var klar over omfanget av ektemannens aksjehandel. Solberg kaller ektemannens handlinger for et alvorlig tillitsbrudd.

– Sindre har handlet langt mer enn det han har fortalt meg og Statsministerens kontor mens jeg var statsminister. Det er alvorlig, sa Solberg og la til at ektemannen har hatt cirka 1,8 millioner kroner i nettogevinst.

Like etter avsløringen kom Finnes med noen uttalelser.

– Jeg har gjort alvorlige feil som har gjort det umulig for Erna å vurdere sin habilitet da hun var statsminister, sier Finnes til økonominettstedet E24.

Finnes sier han er innforstått med at konsekvensene av dette blir at han ikke kan handle med aksjer, men må plassere sparepengene i fond eller på sparekonto dersom Solberg blir statsminister igjen i 2025.

– Jeg har gjort alvorlige feil som har gjort det umulig for Erna å vurdere sin habilitet da hun var statsminister. Etter at hun gikk av som statsminister har jeg også gitt både henne og pressen feilaktig informasjon om mine aksjehandler, innrømmer ektemannen til Erna Solberg.

Klarer ikke fungere som normalt

Søndag kveld kommer Sindre Finnes med nye uttalelser. Han skriver til TV 2 at han rett og slett ikke klarer å fungere normalt nå.

– Som følge av oppmerksomheten denne saken har fått og det enorme medietrykket, er jeg rett og slett ikke i stand til å fungere som normalt nå. Det gjør at det kan ta tid før dere får svar på alle spørsmålene deres, skriver han til TV 2, og fortsetter:

– Jeg håper på forståelse for at dette er en tøff tid for hele familien vår, og vil gjerne gjenta at jeg er utrolig lei meg for at jeg har satt Erna i denne situasjonen.

Vil du vite resultatene av spørreundersøkelsen vår? 22 september avsluttes undersøkelsen og du får resultatene ved å melde deg på nyhetsbrevet vårt HER.

Solsialnytt har siden 2014 gitt deg de mest engasjerende historiene i Norge. Hovedfokuset vårt er å gi deg positive historier. 

@Erte Media AS

Redaksjon

Ansvarlig redaktør:

Eivind Skår Ertesvåg

 

Kontakt Sosialnytt:

kontakt@sosialnytt.com