Det var mandag kveld klokken 22:21 nødetatene fikk melding om en trafikkulykke i Hallingdal. Tre unge gutter mistet livet etter kollisjon med en kranbil. Nå frigir politiet navnet på de tre guttene som er brødre.
I en pressemelding publisert onsdag formiddag skriver politiet:
«All informasjon tilsier imidlertid at de omkomne var tre brødre på 17, 18 og 20 år. Brødrene var hjemhørende i Flå og Noresund og var på vei i retning mot Flå da bilen de kjørte kolliderte med en kranbil på Rv7 ved Gulsvik i Hallingdal, mellom Nesbyen og Hønefoss.»
All informasjon som er tilgjengelig nå tilsier at det er brødrene Emad (20), Ibrahim (18) og Yahya (17) som mistet livet i trafikkulykken. Det skriver blant annet Dagbladet.
Svært mange tar nå til sosiale medier for å dele sin sorg og fortvilelse over det enorme tapet.
«Lokalmiljøet i sorg etter at tre brødre omkom: − Det blir så nært.»
Det blir så nært
I et intervju med VG forteller butikksjef på Kiwi i Noresund i Krødsherad, Ruben Elkjær, om hvor brutal beskjeden var å få. Han har kjent 17-år gamle Yahya Jamal Sirwil gjennom flere og, og siden han var 14-år har Yahya jobbet i butikken.
– Alle kjenner alle her. Alle vet hvem guttene og familien deres er. Det blir så nært, sier han til avisen og beskriver videre en god og snill 17-åring.
– Jeg har kjent ham siden han var en guttunge og sett ham vokse opp. Han var en pliktoppfyllende og snill gutt, som var blid og lett å ha med å gjøre, sier butikksjefen.
Skolen holder åpent
Krødsherad skole har i dag holdt åpent for alle ungdommer som måtte ønske å samles eller prate med noen etter at saken ble kjent.
– Jeg tror det var viktig for ungdommen å få være der. Det var sterkt å se ungdom som tok vare på hverandre og lærere som stilte opp, lyttet og passet på, sier rektor Lars Erik Raaen til VG.
Politiet etterforsker fortsatt hendelsesforløpet til ulykken.