Hjem Kjendisnytt Einar Tørnquist har giftet seg – Dette er hans utkårede

Einar Tørnquist har giftet seg – Dette er hans utkårede

TV-profilen og programlederen Einar Tørnquist (43) har gått fra samboer til ektemann. Den populære komikeren og «Norges dummeste»-programlederen avslører nå at han giftet seg i august – med kvinnen han har delt livet med i over et tiår.

– Vi giftet oss i august, og det er veldig hyggelig, skriver Tørnquist i en melding til VG.

Bruden er ingen ukjent person i Tørnquists liv. Han har nemlig giftet seg med sin mangeårige kjæreste, Linn Bjørnsen. De to har vært sammen i hele 13 år og har to barn sammen – en sønn og en datter.

Paret har holdt kjærlighetslivet sitt relativt privat, men har likevel vært et kjent og elsket par i norsk underholdningsliv. De har tidligere dukket opp sammen på rød løper, blant annet under prisutdelinger og TV-premierer.

Et liv utenfor rampelyset

Mens Einar Tørnquist har vært en tydelig profil på skjermen, både som komiker, podkastvert og programleder for TV 2-suksessen «Norges dummeste», har Linn stort sett holdt seg unna rampelyset.

Overfor TV 2 ønsker Tørnquist ikke å utdype saken nærmere.

– Jeg har ingen kommentar, sier han.

Tørnquist har gjennom karrieren vært kjent for sin humor, sarkasme og evne til å få både kjendiser og vanlige folk til å le. Men bak den tørrvittige fasaden har han også vist en varm side – spesielt når han snakker om familien.

Etter 13 år sammen og to barn senere, er det kanskje ikke så rart at bryllupet ble feiret uten glitter og presse. Men for paret selv, virker det som kjærligheten står sterkere enn noen gang.