Hjem Kjendisnytt Else Kåss selger den ikoniske leiligheten sin – Se bildene

Else Kåss selger den ikoniske leiligheten sin – Se bildene

Et lite stykke humor, historie og interiørmagi er nå til salgs: Else Kåss Furuseth legger ut sin fargerike og elskede Bislett-leilighet for salg.

Komiker, programleder og hele Norges Else har bestemt seg for å selge den spektakulære leiligheten i Bergsliens gate på Bislett i Oslo. Leiligheten – som tidligere har vært kjent for sin eksplosive bruk av farger og quirky interiørvalg – har nå fått et mer nøytralt preg, men personligheten skinner fortsatt gjennom.

«Unik mulighet – Vakker 4-roms med særpreg | Stort kjøkken | Stukkatur & rosett | 3 ildsteder | Balkong», står det i boligannonsen, som nå er delt av Else på Instagram.

Leiligheten ligger ute på Finn med en prisantydning på nesten 12 millioner. Se annonsen her.

Og følgerne elsker det – og savner det gamle!

«Den var kulere før!»

Kommentarfeltet på Elses innlegg har eksplodert med kjærlighet, beundring og mild nostalgi.

«Den hadde jeg kjøpt om jeg hadde pengene 😍 Tenk å fått bodd der fineste Else har bodd 😍 god vibes», skriver en.

En annen kommenterer tørt: «Hvor er McDonald’s-skiltet…? 😢»

Mange bemerker at leiligheten har gått fra å være fargerik og unik til å bli mer beige og «allemanns». Flere savner det gamle uttrykket – det som gjorde Elses hjem til en visuell fest.

«Vi trenger et fargelagt Norge! Beige og grått og svart: NOK!» skriver en følger med store bokstaver og masse kjærlighet.

Fra fargesprell til salgsklart

Det er tydelig at Else har tatt grep for å gjøre leiligheten mer attraktiv på boligmarkedet. Veggene i stue og spisestue er malt i «Space» fra Jotun, mens soverommet er malt i «Soothing Beige». Den tidligere overfloden av farger og quirky interiørdetaljer – som lavalampen og det ikoniske McDonald’s-skiltet – er borte.

Men boligdrømmen lever fortsatt i beste velgående.

«Fantastisk sted med sjel! Funker overraskende bra i beige også», skriver en annen følger diplomatisk.

Og kanskje har hun fått hjelp til stylingen?

«Har du fått hjelp av Harlem & Jan Thomas?😅» spør én.

Klar for nye eventyr

Salget av leiligheten kommer i kjølvannet av at Else og ektemannen Tommy Johansen nylig kjøpte en historisk villa i Sandefjord – noe vi også skrev om tidligere.

Nå er det altså klart at Else forlater Oslo-leiligheten som mange forbinder med både fargerik stil og varme TV-kvelder.

«Håper du tar med de gøyale tingene dine til nytt hus!» skriver en følger – og taler for mange.

For én ting er sikkert: Et hjem med så mye personlighet, humor og sjel vokser ikke på trær.

  1. Ødegaard og Spilling

Solsialnytt har siden 2014 gitt deg de mest engasjerende historiene i Norge. Hovedfokuset vårt er å gi deg positive historier. 

@Erte Media AS

Redaksjon

Ansvarlig redaktør:

Eivind Skår Ertesvåg

Kontakt Sosialnytt:

kontakt@sosialnytt.com