Hjem Nyheter I dag bisettes familien fra Hallingdal : De hjerteskjærende bildene fra kirken sier alt

I dag bisettes familien fra Hallingdal : De hjerteskjærende bildene fra kirken sier alt

I dag samles lokalsamfunnet i Hallingdal i Ål kirke for å gi et siste farvel til Ingunn Slaatten (53) og hennes to barn, Sander (22) og Signe (18), som tragisk mistet livet i sitt eget hjem på Torpo i Ål kommune. Det er hjerteskjærende å tenke på at tre familiemedlemmer blir bisatt sammen i en og samme seremoni.

Bisettelsen i dag finner sted kl. 13, med prost Sveinung Hansen og organist Håkon Tveito som ledere for seremonien.

– Vi er i sorg, samtidig som vi skal være voksne omsorgspersoner for elever som sørger, uttaler Kjell Arne Haavaldsen, rektor ved Torpo skole hvor Ingunn var ansatt som lærer til VG.

For å støtte skolebarn og lokalsamfunnet er det organisert buss for å bringe sørgefølget til kirken. I hele dalen henger flaggene i dag på halv stang som et tegn på landesorg.

Den tragiske nyheten om at fire personer ble funnet døde lørdag kveld den 23. mars har rystet hele landet. Faren i familien er mistenkt for å ha tatt livet av seg selv etter å ha drept sin kone og deres to voksne barn, før han endte sitt eget liv.

– På vegne av de pårørende har jeg som deres bistandsadvokat blitt bedt om gi uttrykk for deres fortvilelse og tilværelse fylt av bunnløs sorg av å være de nærmeste pårørende til drapsofrene, sa bistandsadvokat Helge Hartz i en uttalelse i påska.

Ingunn Slaatten (53), Sander Slaatten (22) og Signe Slaatten (18) bisettes tirsdag 9. april fra Ål kirke. De tre ble skutt og drept i sitt hjem på Torpo i Ål i Hallingdal natt til lørdag 23. mars. Også familiefaren ble funnet død i boligen. Politiet mener at han skal ha drept de tre andre mens de sov, før han tok sitt eget liv. POOL Foto: Terje Pedersen / NTB

Rektoren reflekterer over tapet ovenfor VG:

– Det er et tomrom, og det er stusselig å se pulten til Ingunn, med alle forberedelsene hun hadde gjort for uka som skulle komme, som hun aldri får brukt, sier han.

I dag er en dag for sorg, minner, og samhold i Hallingdal, et siste farvel til Ingunn, Sander, og Signe, hvis liv ble avbrutt altfor tidlig. Våre tanker går til familie, venner og alle som kjente familien.

  1. Sander Slaaten