Hjem Kjendisnytt Jakob Ingebrigtsen og kona feirer ettårsdagen til datteren: Deler herlige bilder

Jakob Ingebrigtsen og kona feirer ettårsdagen til datteren: Deler herlige bilder

«Tenk at lille prinsessen vår er ett år🥹❤️», skriver Elisabeth i et rørende innlegg.

Det har gått ett år siden friidrettsstjernen Jakob Ingebrigtsen (24) og kona Elisabeth Ingebrigtsen (26) ble foreldre for første gang. Nå markerer paret datterens første bursdag med varme ord og nydelige bilder fra familielivet.

På Instagram deler Elisabeth en bildeserie som viser alt fra nyfødtheten til småbarnsglede – og kjærligheten mellom de tre er til å ta og føle på.

Foto: Privat

– Hun er spesiell

Tidligere i sommer skrev Jacob dette på Instagram:

«Dette er Filippa. Hun er spesiell. Aller mest fordi hun er datteren min. Jeg har mange mål i livet. Og jeg er privilegert som allerede har oppnådd ti av dem.

Gift med @elisabethassers, fikk Filippa til verden, raskere enn Henrik, raskere enn Filip, Verdensrekord #1, Verdensrekord #2, Verdensrekord #3, Europamester, Verdensmester, Olympisk gullvinner. Men det målet som betyr mest for meg, er at Filippa vil elske og respektere meg for oppveksten sin.»

Foto: Privat

Bildene viser både de første dagene på sykehuset og mer nylige glimt fra hverdagen – en pappa i full lek, og en mamma med glød i blikket.

Foto: Privat

Fra gull på banen til gull hjemme

Jakob, som tidligere i år vant EM-gull i Roma, er kjent for å være både målbevisst og familiekjær. I sosiale medier deler han sjelden mye fra privatlivet, men kona Elisabeth har delt flere øyeblikk som gir følgerne innblikk i en mykere side av idrettshelten.

Paret giftet seg i 2021 og har siden holdt en lav profil utenfor stadion. At de nå deler denne milepælen, rører mange.

– Det er så fint å se kjærligheten deres! Gratulerer med den lille, skriver en følger.

Hylles av fans og følgere

I kommentarfeltet strømmer det inn med gratulasjoner fra både fans og kjente profiler. Mange roser paret for å være jordnære, varme og ekte – på tross av verdensstjernestatusen.

«Et nydelig par med en nydelig liten jente. Gratulerer med dagen til den lille prinsessen!», skriver en følger.

Og vi kan ikke annet enn å si oss enige.

  1. Sandra Lyng

Solsialnytt har siden 2014 gitt deg de mest engasjerende historiene i Norge. Hovedfokuset vårt er å gi deg positive historier. 

@Erte Media AS

Redaksjon

Ansvarlig redaktør:

Eivind Skår Ertesvåg

Kontakt Sosialnytt:

kontakt@sosialnytt.com