Hjem Fremhevet Jakten-paret deler gledelige nyheter: Skal bli foreldre for første gang

Jakten-paret deler gledelige nyheter: Skal bli foreldre for første gang

Det er glede i luften på Brovold gård i Isfjorden, hvor Jørgen Heen Brovold (32) og Sofie Skjodjevåg Magnussen (29) har gode nyheter å dele med verden. To år etter deres første møte i TV 2-programmet Jakten på kjærligheten, venter de sitt første barn.

– Det går veldig bra med oss, forteller paret entusiastisk til TV 2.

Jørgen beskriver hvor uventet og fantastisk det er at kjærligheten oppsto gjennom et TV-program:

– Dette hadde aldri skjedd uten Jakten på kjærligheten. Programmet har gitt oss begge alt.

Det var ikke bare romantikken som blomstret, men også et sterkt samarbeid. Sofie flyttet inn permanent for omtrent ett år siden, etter å ha pendlet mellom hjemmet sitt og gården siden de ble kjærester.

Glede og forventning

Paret ser frem til å bli foreldre i januar 2025, og de gleder seg til å ta dette store steget sammen.

– Det er jo det største i livet, sier de.

Kjønnet til barnet holder de foreløpig hemmelig, men det er tydelig at forventningene er høye.

«For to år siden møttes vi på tv-skjermen for første gang. Nå venter et nytt eventyr. 💛,» skriver Sofie på Instagram.

– Det var helt fantastisk å få se på ultralyd at det var hjerteslag og at noe spirer og gror inni der. Det er helt utrolig å se. Jeg klarer nesten ikke å fatte at det skjer, sier Jørgen.

Sofie nikker, og legger til:

– Når man er gravid for første gang så er alt nytt, så er det nesten uvirkelig, sier hun. 

Utfordringer og mestring

For fansen av Jakten på kjærligheten har paret en god nyhet: deres liv etter kameraene har vært minst like strålende som det de viste på TV.

– Vi er veldig gode sammen, både når det gjelder oss to, men også at vi samarbeider veldig godt på gården, sier Sofie.

Jørgen har stor respekt for Sofies tilpasning til livet på gården.

– Jeg gikk inn i Jakten uten krav om at partneren måtte være interessert i gårdsdrift. Men Sofie har vist seg å være en uvurderlig ressurs. Jeg spør henne ofte om hvordan vi skal løse ting, for hun er utrolig dyktig.

Med et barn på vei, er de klar over at det nye kapittelet i livet deres vil bringe både utfordringer og gleder. “Vi tror vi skal klare å være et godt team også som foreldre,” sier de to kommende foreldrene.

Med håp og kjærlighet som bærer dem fremover, ser Jørgen og Sofie frem til å skape nye minner sammen som en familie, og vise frem sitt lille mirakel til verden.

Solsialnytt har siden 2014 gitt deg de mest engasjerende historiene i Norge. Hovedfokuset vårt er å gi deg positive historier. 

@Erte Media AS

Redaksjon

Ansvarlig redaktør:

Eivind Skår Ertesvåg

 

Kontakt Sosialnytt:

kontakt@sosialnytt.com