Hjem Fremhevet Johannes Joner avslører: Dette var hans virkelige mål i «Vokteren»

Johannes Joner avslører: Dette var hans virkelige mål i «Vokteren»

Skuespiller-legenden Johannes Joner (65) er kanskje kjent for sine roller på teateret og i filmer, men NÅ er han med i reality-verdenen! Og la oss bare si: Han har mer på lur enn vi først trodde!

I TV 2s realityprogram «Vokteren» har vi sett Joner som den rolige, lune fyren som heller vil prate om livet enn å være med på dramaspillet. MEN – det viser seg at han hadde en skjult agenda hele veien! Ja, du leste riktig!

Johannes Joner er ikke typen som melder seg på et realityprogram for å «bli mer kjendis» eller bare er ute etter å vinne, hans største motivasjon er rett og slett å møte nye mennesker.

Skuespill på høyt nivå

Til TV 2 avslører Joner at han ser på «Vokteren» som en gyllen mulighet til å studere mennesker – slik at han kan bruke dem i sine fremtidige roller.

Jeg stjeler fysiske og psykiske egenskaper fra folk jeg møter, sier han med et lurt smil.

Johannes da han vant Aud Schønemann-prisen. Nå er han aktuell i realityserien «Vokteren.»

Så, alle i «Vokteren»… se opp! Du kan bli en karakter i neste teaterstykke! 😂

Og ja, han innrømmer at han «ALLTID er på jobb» – til og med i reality-TV!

Teater eller reality?

Selv om Joner elsker å studere mennesker gjennom reality, lover han at skuespill vil forbli hans første kjærlighet.

Det er ikke reality som er faget mitt, sier han bestemt, og fortsetter:

Jeg forteller hvem jeg er gjennom rollene jeg spiller.

Det er kanskje derfor han heller stjeler karaktertrekk fra reality-deltakerne enn å prøve å vinne konkurransen? Smart trekk, Johannes!

Skal Oslo Nye Teater legges ned?

Men det er ikke bare reality og skuespill som står på agendaen. Joner er også sterkt engasjert i Oslo Nye Teater, som risikerer å bli nedlagt på grunn av budsjettkutt.

Jeg er ikke begeistret for Oslo kommunes planer, sier han.

Solsialnytt har siden 2014 gitt deg de mest engasjerende historiene i Norge. Hovedfokuset vårt er å gi deg positive historier. 

@Erte Media AS

Redaksjon

Ansvarlig redaktør:

Eivind Skår Ertesvåg

Kontakt Sosialnytt:

kontakt@sosialnytt.com