TV-kokk Ole Martin Alfsen og artist Tomine Harket rakk knapt å sjekke inn som utfordrere på «Farmen Kjendis» før førstemann røk ut.
Hvert år kommer det utfordrere inn på «Farmen Kjendis». I år var det tv-kokken Ole Martin Alfsen og artisten og influenseren Tomine Harket som dukket opp i «Farmen Kjendis» for å ta opp kampen mot den «etablerte» gjengen.
Førstnevnte, som er kjent fra en rekke matprogrammer på TV 4, takket nei til deltagelse første gang i 2017. Fjorårets utgave av den populære realityserien, der blant annet Öde Nerdrum var med, fikk imidlertid den profilerte tv-kokken til å endre mening.
Les også: Grini: – Jeg følte veldig på at de unge allierte seg og spilte spill
Man skulle kanskje tro at det å ha en kokk som kan lage god mat av det meste var grei å ha inne på gården. Men da deltagerne skulle velge hvem av utfordrerne som måtte ut, pekte de på Ole Martin.
Da Alfsen snakker med TV 2 etter exiten, innrømmer han at engasjementet tok overhånd.
– Kanskje jeg burde prøvd å være litt mer «cool». Det tror jeg ikke jeg klarte i det hele tatt. Jeg tenkte ikke taktikk eller noe – det var bare gøy, sier han til TV 2.
Les også: Tiril Sjåstad Christiansen: – Vi vil absolutt ha flere barn
At det var han som måtte forlate Farmen kjendis, kom ikke som noe sjokk.
– Jeg var ikke veldig overrasket. Tomine og jeg hadde snakket litt sammen i forkant, og hun hadde hørt at utfordrerne skulle ut, forteller han.
Les også: Omfattende smugling på Farmen: TV 2 bekrefter berusede deltagere på gården
Begrunnelsen til deltakerne var at de på forhånd hadde bestemt seg for å sende ut den de vurderte som den sterkeste.