Hjem Kjendisnytt Konstantin fra ‘A-laget’ sprer ekte glede med musikken sin

Konstantin fra ‘A-laget’ sprer ekte glede med musikken sin

Han spiller gitar, synger med sjelen og stiller spørsmål som får selv de største kjendisene til å åpne seg. Gjennom NRK-serien «A-laget» har Konstantin Karakostas (26) blitt en publikumsfavoritt – elsket for sin varme, ærlighet og musikalske talent.

I «A-laget» møter en gruppe reportere med ulike funksjonsvariasjoner noen av Norges mest kjente mennesker til ærlige, ufiltrerte samtaler. Og midt i alt dette lyser Konstantin – medlem av Dissimilis – med sitt smittende humør og en tilstedeværelse som treffer rett i hjertet.

Han spiller flere instrumenter og har flere ganger fått både seere og gjester til å felle en tåre med sine rørende musikalske fremføringer.

– Jeg synes det er kjempebra å være med på «A-laget»

På NRKs pressetreff forteller Konstantin at han elsker å være en del av programmet.

– Jeg synes det er kjempebra å være med på «A-laget», fordi det er gøy å stille masse fine spørsmål. Og så liker jeg å intervjue gjester. Ja, også var det fint å møte mange kjente norske, sier han til Newsner.

Konstantin har blant annet fått intervjue Jonas Gahr Støre. Foto: NRK

Han smiler når han snakker om møtene med kjendisene:

– Jeg synes det var gøy å møte sånn som Herman Flesvig. Og så var det hyggelig å møte Jonas Gahr Støre.

Og når han blir spurt hvem som har gjort mest inntrykk, svarer han uten å nøle:

– Jeg liker Erling. Også liker jeg Sofie. Hun er veldig søt jente.

Musikken – hans store lidenskap

For Konstantin handler livet mye om musikk. Han elsker alt fra rock og blues til klassisk og gresk musikk – og det merkes i programmene.

– Jeg liker både rock. Jeg liker også klassisk. Og så liker jeg gresk musikk, også liker jeg blues også. Jeg liker forskjellig alt innen musikk og spansk. Og sånn alt mulig, sier han entusiastisk.

Hans evne til å formidle følelser gjennom sang og gitarspill har rørt både publikum og medvirkende. I en episode imponerte han Atle Antonsen med en tysk versjon av en D.D.E.-låt – en opptreden som fikk programlederen til å måpe.

Antonsen skrøt av både innlevelsen og presisjonen til den unge musikeren.

Foto: NRK

En gledesspreder på skjermen

Gjennom to sesonger har Konstantin møtt alt fra Erling Braut Haaland og Jonas Gahr Støre til Sophie Elise, Gustav Magnar Witzøe, Chirag Patel og Herman Flesvig.

Men uansett hvem han møter, er det Konstantins varme personlighet og kjærlighet til musikken som gjør ham uforglemmelig.

Han og resten av gjengen i «A-laget» sprer ekte glede, varme og kjærlighet – og minner oss alle om hva som virkelig betyr noe: å se mennesket bak fasaden.

Se innslaget NRK har laget om Konstantin og kjærlighetens hans til musikk nedenfor:

Konstantin Karakostas har absolutt gehør, og har evnen til å kunne identifisere en musikktone uten noe ytre referansepunkt. Musikktalentet hans er å se i serien A-laget.Se «A-laget» i NRK TV: https://tv.nrk.no/serie/a-laget

Posted by NRK Underholdning on Saturday, January 18, 2025
Tags: