Hjem Nyheter Mann risikerer å miste jobben etter å ha reddet katt i arbeidstiden

Mann risikerer å miste jobben etter å ha reddet katt i arbeidstiden

Maurice German jobber som teleoperatør, og bestemte seg for å redde katten ned fra en lyktestolpe den hadde sittet på toppen av i over 12 timer. Det kan nå koste ham jobben.

Maurice fra Pennsylvania, var på jobb i nabolaget da noen lurte på om han kunne hjelpe dem med å få ned katten Momma. Katten hadde sittet i toppen av telefonstolpen i over 12 timer. Det skriver CBS Philly.

Amanda Boyce, en av naboene, sa til CBS at en av hennes naboer hadde prøvd å redde katten lørdag morgen, men uten hell. Katteeieren hadde ringt brannvesenet, dyrepolitiet og teleselskapet for å få hjelp. Men ingen kunne hjelpe.

Da så de Maurice som holdt på å jobbe i nabolaget.

Foto: Amanda Boyce / Twitter

Ble suspendert i 15 dager

Maurice var ikke vond og be. Han hadde en heisekran som han brukte i jobben sin. Han kjørte den bort til den aktuelle lyktestolpen, heiste seg selv opp og reddet katten Momma.

Foto: GoFundMe

Momma ble lykkelig gjenforent med sin matmor.

Men det likte teleselskapet han jobbet for dårlig. De suspenderte redningsmannen i 15 dager, med fare for at han kan miste jobben permanent.

Foto: GoFundMe

Mener det ikke var forsvarlig

Teleselskapet, Verizon, sier kjøretøyet og utstyret Maurice brukte, ikke skulle brukes i det aktuelle området.

«Vi er forpliktet og ansvarlig for våre ansatte og kunders sikkerhet når vi jobber i et spesielt område», sier de.

Teleselskapet sier videre at teknikerne er ansvarlige for å delta i sikkerhets-trening med intensjon om å holde både ansatte og kunder trygge.

«Dessverre, selv om denne ansattes mål var beundringsverdig, satt han potensielt sitt eget liv og de rundt han sitt liv i fare. Og selv om våre handlinger ikke er veldig populære, er det til det beste for våre ansatte og samfunnet vi jobber for», sier de videre.