Hjem Kjendisnytt Nora Haukland uttaler seg om bildestormen

Nora Haukland uttaler seg om bildestormen

I februar delte influenseren Sophie Elise Isachsen et bilde av seg selv og influenser-kollegaen Nora Haukland, som da var sammen med Marius Borg Høiby.

Mellom to fingre holder Haukland en liten plastpose med det som ser ut som et hvitt pulver. Under bildet, som senere ble fjernet, hadde Sophie Elise selv skrevet at «livet blir ca. en milliard ganger morsommere når man bare gir faen».

Posens innhold har aldri blitt bekreftet. Mens Sophie Elise etter hvert beklaget og NRK avsluttet podkasten hun hadde gjennom dem, var det lenge stille fra Nora Haukland. Etter en lengre pause fra sosiale medier begynte hun etter hvert å publisere litt innhold igjen.

I et intervju med TV 2 sier hun for første gang litt om situasjonen. Innholdet i posen vil hun imidlertid ikke kommentere.

– Den situasjonen var ekstremt krevende. Det var så mye bråk rundt meg, og det var veldig vanskelig å vite hvordan man skulle håndtere det. Det viktigste for meg var å være med familie og dem som står meg nær, de som er en del av røttene mine, og å kjenne på kjærligheten fra dem, sier hun til tv-kanalen.

Hun vil ikke snakke om hva som var i posen, hvorfor det ble som det ble. Hun mener at alt er blitt sagt om saken, at hun ikke har noe mer å tilføye.

Selv rømte hun ut i naturen. Mens pulvergate pågikk bodde hun sammen med kronprinsessens sønn, Marius Borg Høiby.

I starten av juli ble det imidlertid kjent at de hadde gått hver til sitt. De to bekreftet at de var et par i september 2022.

– Jeg kan bekrefte at Marius og jeg har valgt å gå fra hverandre. Vi ønsker hverandre kun godt på veien videre, sa Nora Haukland i en uttalelse til VG.

Senere i høst er Haukland med i serien «Girls of Oslo», i regi av strømmetjenesten Prime. Der inviteres seerne med inn i livene til de fire kjente influenserne Sophie Elise, Isabel Raad, Nora Haukland og Anniken Englund Jørgensen.   

Solsialnytt har siden 2014 gitt deg de mest engasjerende historiene i Norge. Hovedfokuset vårt er å gi deg positive historier. 

@Erte Media AS

Redaksjon

Ansvarlig redaktør:

Eivind Skår Ertesvåg

Kontakt Sosialnytt:

kontakt@sosialnytt.com