«Cammo» er en ny norsk dramakomedie skapt av Caroline Glomnes. Den kommer på TV i april.
Influencer Cammo (Caroline Glomnes) blir nominert til Vixen Awards, som er hennes store drøm. Parallelt med dette går hun personlig konkurs. Cammo mister alt og blir tvunget til å ta jobben som støttekontakt for en jente med Downs syndrom, Kamilla (Katelyn Garbin).
Dette blir starten på en historie om fasade, vennskap, kromosomer og ambisjoner.
To verdener krasjer sammen når Cammo og Kamilla, som tilsynelatende ikke har noe til felles, viser seg å være likere enn man skulle tro.
De er begge lei av å bli møtt med fordommer, er sterkt tilknyttet til sine overbeskyttende mødre og det viser seg at de har samme guilty pleasure – den svenske euro dance-sensasjonen fra 90-tallet, E-type.

Caroline Glomnes er serieskaper, har skrevet manus og spiller hovedrollen som Cammo. Hun har selv jobbet som støttekontakt, og det var slik hun fikk idéen til denne serien.
– Etter å ha jobbet som skuespiller i noen år, fikk jeg behov for noe i livet som ikke kun handlet om meg selv og neste jobb. Da ble jeg ganske tilfeldig støttekontakt for Linda, som har Downs syndrom. Det er vårt vennskap og erfaringene som støttekontakt som er hovedinspirasjonen til «Cammo», sier Caroline.

Katelyn Garbin er tidligere aktiv rytmisk gymnast-utøver (RG), og har sanket over 40 gull i idretten. I dag er hun hovedtrener i RG for Stabekk turnforening.
Som idrettsutøver er Katelyn vant til å være på TV, men rollen som Kamilla er hennes første skuespiller-jobb.
– Jeg har vært mye på TV før, men kun som meg selv. Som skuespiller har jeg fått muligheten til å være noen andre enn Katelyn, som har vært veldig gøy, forteller Katelyn.
Det er likevel noen ting ved Kamilla som Katelyn kan kjenne seg igjen i. De har ganske lik klesstil, har mange venner, bor i egen leilighet og:
– Vi begge to liker å være ærlig og bare si ting som de er, når det er nødvendig.
«Cammo» har premiere i NRK TV og på NRK1 torsdag 13. april