Det er nytt år og en ny forventningsfull kjendisgjeng står klar for å drive restaurant i Portør.
I kjent stil utfordrer Kjartan Skjelde kjendisene i avanserte retter, ulike temaer og krevende arbeidsmetoder på kjøkkenet.
Camp kulinaris har premiere 27. mars på Viaplay.
Det er igjen klart for Norges morsomste matprogram, og det er en ny spent gjeng som sammen skal bo, leve og drive restaurant i Portør.
Hver uke skal de både lage og servere ulike matkonsepter på et sømmelig vis. Mot slutten av hver uke må to av kjendisene ut i en kokkekamp hvor én til slutt må gi fra seg forkléet og forlate Portør.
Etter flere spennende og intense uker står man så igjen med med vinneren av Camp Kulinaris.
– I år har vi samlet en fantastisk gjeng som allerede fra ankomst må levere på kjøkkenet. I år får deltakerne bryne seg på krevende kokkelering, unike råvarer og kokkegrener fra hele verden, sier Kjartan Skjelde.
Dette er årets deltakere:
Bård Hoksrud
Ellen Irene Aabol
Henrik Elvejord Borg
Isak Noor
Lydia Gieselmann
Monica Nyhus
Mutta Billah
Raylee Charlotte Kristiansen
Trude Drevland
Ola-Conny Wallgren.
I tillegg til disse ti, kommer også Maria Montazami og Rein Alexander Korshamn inn som utfordrere senere i sesongen.
Drevland er dreven i kokkeprogrammer
Den tidligere Bergensordføreren Trude Drevland har tidligere vært med i «4-stjerners middag» på TVNorge.
– Det jeg har lært er at Trude, mat og stoppeklokke ikke har noe med hverandre å gjøre, sier hun til Bergensavisen.
Selv liker hun å ta seg god tid på kjøkkenet. Planlegge godt, sette på musikk og ta seg et par glass vin mens hun står over grytene.
– Men jeg hadde det dødsgøy. Jeg ville ikke unnvært det for noen pris, forteller hun til lokalavisa.
Hun har ikke sett noen av opptakene selv ennå, men er forsiktig med å skru forventnignene for høyt:
– Jeg tror jeg dummet meg loddrett ut flere ganger, så det blir jo gøy for alle der hjemme, sier Drevland om deltagelsen i Camp Kulinaris.