Hjem Kjendisnytt Odd René Andersen vant stjernekamp – Dette sier han

Odd René Andersen vant stjernekamp – Dette sier han

Lørdag var det klart for den aller siste duellen i Stjernekamp. Odd René Andersen (55) fra Fredrikstad og Mari Bella (19) fra Bryne sto igjen i finalen. Og til slutt ble det Odd René som kunne juble over seieren i Stjernekamp 2023.

Odd René Andersen startet karrieren som vokalist i bandet Dream Police, og har rukket å gi ut tre soloalbum. Ifølge Wikipedia ble det forhånddsolgt  30 000 eksemplarer av debutalbumet hans. På merittlisten står også oppvarming for Tina Turner i Oslo Spektrum i 1996. Og faste seere av Beat for Beat har nok sett Stjernekamp-favoritten mer enn en gang i det populære fredagsprogrammet til NRK.

Men selv om Odd René allerede har levd av stemmen sin i tre tiår, skulle det ta hele ti forespørsler før han omsider dukket opp som artist i Stjernekamp. Konseptet er riktignok ikke nytt for ham. Ifølge Fredriksstads Blad har han stilt som både genreekspert og mentor i den populære musikk-konkurransen. Og nå har han altså takket ja til å delta.

– Dette er faktisk tiende året at de har spurt meg om å være med. Jeg har aldri hatt helt lyst, men når jeg har vært med som ekspert, har jeg sett hvordan «Stjernekamp» fungerer. Det har alltid slått meg at alle artistene har et så fint samhold, sier Odd René Andersen til Fredriksstad Blad.

Makan!

Og når Odd René endelig fant det for godt å delta i programmet, vant han like gjerne hele konkurransen.

«Jeg vant. Makan!» utbrøt Andersen da seieren var et faktum.

«Alt har vært en overraskelse og en vanvittig opptur, og en sånn medgangsbølge. Med flotte folk bak meg her! Jeg er faktisk overveldet,» uttrykte en tydelig rørt Andersen til publikum. Han benyttet også anledningen til å rette en stor takk til Mari Bella og alle de involverte i programmet.

På spørsmål om sine følelser etter seieren, beskrev Andersen følelsen som «signed, sealed, delivered». Han påpekte også at «Nå er det mye følelser,».

Videre fortalte Andersen at seieren skal feires om en stor fest med deltakerne, produksjonen, TV-selskapet, venner og familie. «Nå blir det gøy,» uttalte han entusiastisk.

Andersen forteller til God kveld Norge at Stjernekamp har vært et vært et privilegium å være med på. – Det har vært helt rått. Fra dag én, et privilegiet å være med på. Kjempe morsomt, med fine utfordringer. Fått tøya litt på meg selv her, strukket litt på grensene mine.

Mari Bella, som endte på en respektabel andreplass, uttrykte ingen bitterhet over utfallet. Til God kveld Norge fortalte hun om sin takknemlighet og tilfredshet med erfaringen. «Jeg er super takknemlig og super fornøyd egentlig. Jeg har kost meg masse, og det er det viktigste,» sa Bella.

Vi gratulerer Andersen så mye med seieren! Trykk gjerne på deleknappen og skriv dine gratulasjoner du også!

Solsialnytt har siden 2014 gitt deg de mest engasjerende historiene i Norge. Hovedfokuset vårt er å gi deg positive historier. 

@Erte Media AS

Redaksjon

Ansvarlig redaktør:

Eivind Skår Ertesvåg

Kontakt Sosialnytt:

kontakt@sosialnytt.com