Hjem Fremhevet Ole Baldishol om fallskjermhoppet i ‘Kompani Lauritzen’

Ole Baldishol om fallskjermhoppet i ‘Kompani Lauritzen’

Ole Baldishol, en 25 år gammel tømrer og agronom fra Nes på Hedmarken, har denne høsten blitt et kjent ansikt gjennom sin deltakelse i TV 2-programmet «Kompani Lauritzen: Tropp 3». Med sin brede hedmarksdialekt og genuine væremåte har han raskt blitt en favoritt blant seerne.

I programmet har Ole imponert både med-deltakere og seere med sitt pågangsmot og sin positive holdning. Han har tatt på seg utfordringer med et smil og vist en bemerkelsesverdig evne til å overvinne hindringer. Hans jordnære personlighet har gjort ham til en av de mest minneverdige deltakerne i sesongen.

Etter deltakelsen har oppmerksomheten rundt Ole økt betraktelig. Han har fått en betydelig økning i antall følgere på sosiale medier, spesielt på TikTok, hvor han på kort tid har oppnådd over 85 000 følgere. Det er en kamerat av Ole som styrer TikTok-kanalen.

– For jeg har ikke tid til å følge det opp. Jeg skjønner meg ikke på det heller, sier 25-åringen til TV 2.

Ole Baldishol
Foto: «Tropp 3» / TV 2

Til tross for den nye kjendistilværelsen, har Ole beholdt bakkekontakten. Han fortsetter å jobbe på familiegården, hvor han planlegger å bli tiende generasjon bonde i 2028. Hans kjærlighet til gårdslivet og traktorhobbyen er fortsatt en stor del av hans hverdag.

Ole har også vært åpen om sine personlige utfordringer. Etter en hendelse under innspillingen, hvor han opplevde pustevansker etter å ha inhalert røyk, fikk han diagnosen mild astma. Dette var en overraskelse for ham, men han har lært å leve med det og tar nødvendige forholdsregler i hverdagen.

Også på Instagram har Ole blitt populær med over 15.000 følgere.

Og i nest siste episode av «Kompani Lauritzen» får man se Ole gjennomføre det berømte fallskjermhoppet.

På Instagram kommenterer Ole hendelsen:

«Fallskjermkurs er bestått, og nå begynner operasjon Blåfugl🤠😎 Dette var tilnærmet like ille å for meg å se denne episoden, som å gjennomføre😂😂»

Med sin genuine og ærlige fremtoning har Ole Baldishol blitt et friskt pust i norsk underholdning. Hans reise fra gårdslivet til TV-skjermen inspirerer mange, og det blir spennende å se hvilke nye eventyr som venter ham i fremtiden.

Solsialnytt har siden 2014 gitt deg de mest engasjerende historiene i Norge. Hovedfokuset vårt er å gi deg positive historier. 

@Erte Media AS

Redaksjon

Ansvarlig redaktør:

Eivind Skår Ertesvåg

 

Kontakt Sosialnytt:

kontakt@sosialnytt.com