Hjem KjendisnyttOmar Frilund (56) fra «Petters kommandosentral» er død

Omar Frilund (56) fra «Petters kommandosentral» er død

av Eivind Skår Ertesvåg

Det var Omar Frilund (56) som mistet livet i trafikkulykken i Flesberg lørdag 18. april. Nå er det triste dødsfallet bekreftet av Sør-Øst politidistrikt.

Mange seere har den siste tiden lagt merke til Frilund i TV 2-serien «Petters kommandosentral», der han dukker opp sammen med Petter «Uteligger» Nyquist. Beskjeden om dødsfallet gjør derfor ekstra sterkt inntrykk på mange som har fulgt serien.

Mistet livet i ulykken

Politiet opplyser at meldingen om ulykken kom inn klokken 18.48 lørdag kveld. Kort tid etter var ambulanse på stedet, men livet sto ikke til å redde.

Sør-Øst politidistrikt bekrefter nå at det var Omar Frilund som omkom i ulykken.

Saken etterforskes fortsatt, og politiet jobber nå med å kartlegge hva som faktisk skjedde på ulykkesstedet.

– Vi er tidlig i etterforskningen av hendelsen og der er derfor for tidlig å si noe om hva som er årsaken til ulykken, sier politifullmektig Lydia Hannesdotter Kirksæther, til TV 2.


Politiet opplyser videre at det pågår flere etterforskningsskritt, og at vitner blir avhørt.

Ble et kjent ansikt for TV-seerne

For mange nordmenn ble Omar Frilund et kjent navn gjennom møtet med Petter Nyquist på TV. I «Petters kommandosentral», som går på TV 2 nå, fikk seerne bli bedre kjent med flere mennesker med sterke historier – og Frilund var en av dem som gjorde inntrykk.

Han ble blant annet vist i forbindelse med arbeid på Langedrag Naturpark, og for mange var han et ansikt man husket. Nettopp derfor kommer dødsbudskapet tett på.

For bare en måned siden la han ut dette innlegget på Instagram hvor han blant annet skrev:

«Kjørte hjem med et stort smil om munnen, som bare ble avbrutt innimellom pga en ergerlig parkeringsbot på 900 kroner! 😡
Håper ikke det tar altfor lang tid før jeg ser dere igjen, Petter og gjengen!
Glad i dere!»

Tankene går til familie, venner og alle som sto ham nær.