I dag, den 29. november, fyller Petter Stordalen, kjent som landets hotellkonge, 61 år.
Stordalen har blitt et symbol på suksess og innovasjon i hotellbransjen. Med en imponerende formue på anslagsvis 19 milliarder kroner per 2021, står han som en av Norges rikeste personer.
Som grunnlegger og eier av Nordic Choice Hotels, har Stordalen ikke bare vist seg som en dyktig forretningsmann, men også som en leder med et smittende positivt syn og en evne til å inspirere de rundt seg. Hans tilnærming til forretninger og livet generelt har gjort ham til en mann mange ser opp til.
Skatter med glede til Norge
En rekke norske milliardærer har flyttet til Sveits, og de fleste av dem oppgir skatt som årsak. Petter Stordalen er derimot soleklar på at han blir i Norge.
I et intervju med VG er hotellgründer Petter Stordalen klar i talen på hva som er viktig når han skal utvikle selskapet videre.
– Vi skal ta tilbake det vi hadde før pandemien; det som ble tatt fra oss; å dele opplevelser, reise og å være sammen. Strawberry skal ikke bare tilby overnatting, men en rekke tilbud, gjennom spa, restauranter, konferanser og andre aktiviteter, sier Stordalen til avisa.
Og han legger til at det ikke kommer til å skje fra Sveits.
–Vi flytter ikke. Norden har gitt meg muligheten og jeg skal være med å utvikle og bygge det som er verdens beste samfunn, sier hotellkongen.
Se på formen til denne spreke 61-åringen!
I dag, på bursdagen, publiserte Stordalen et innlegg på Instagram hvor han viser at alder så absolutt bare er et tall.
«Selv om jeg i dag fyller 61, har jeg aldri vært lengre fra min pensjonisttilværelse 😎 Dagen startet med en økt på gymmen på @sommerrohouse 💪🏼 Ønsker alle en bra dag!»
Og i kommentarfeltet høster Petter forståelig nok enormt med ros for kroppen sin. Flere skriver at det er sjokkerende å se hvor god form han faktisk er i. Blant de mange kommentarene kan man blant annet lese:
«Ikke mange 61 åringer i den knallformen»
«Gratulerer masse med dagen!🎉🎈🎊 Du er alltid inspirerende!🙌»
«Gratulerer med dagen spreking🤩»
Gratulerer så mye med dagen Petter!
Legg gjerne igjen en gratulasjon til han på vår Facebookside.