I et nytt intervju åpner Prins Harry opp om prosessen med å skrive selvbiografien. Her avslører han at han utelot noen historier om broren, prins William, og faren, kong Charles III.
I selvbiografien til prins Harry, «Spare», har flere av historiene vakt stor oppsikt. Prinsen har fortalt om svært private hendelser, spesielt i forhold til broren, prins William. Men han har også utlevert en rekke andre mennesker i livet sitt.
I et intervju med avisa Telegraph som er sitert av People sier Harry nå at han ikke har fortalt alt.
– Det er ting som har skjedd, spesielt mellom meg og min bror, og til en viss grad mellom meg og min far, som jeg bare ikke vil at verden skal vite, sier hertugen av Sussex ifølge People til Telegraph.
Det er i samtaler med journalisten Bryony Gordon i The Telegraph prins Harry sier at det første utkastet til selvbiografien «Spare» (Reserven red. amn) som er på totalt 400 sider, opprinnelig var på 800 sider.
– Det kunne vært to bøker. Og det vanskelige var å ta ut ting, sier han i intervjuet.
Mens noen historier ble ekskludert rett og slett for å korte ned på historien, sa prins Harry også at han ga ghostwriteren sin J.R. Moehringer mye materiale ment for å sette ting i en kontekst, men som på ingen måte var ment å være med i det ferdige produktet.
Han forteller at det er umulig å fortelle hans egen historie uten å også omtale menneskene rundt, fordi de spiller en så avgjørende rolle, og fordi han mener det er nødvendig for at leseren skal forstå karakterene og personlighetene til alle i boken.
– Men det er noen ting som har skjedd, spesielt mellom meg og broren min, og til en viss grad mellom meg og faren min, som jeg bare ikke vil at verden skal vite. For jeg tror ikke de ville noen gang tilgitt meg. Nå kan du argumentere for at noen av tingene jeg har lagt inn der, er ting de aldri vil tilgi meg uansett, sier han.