Ragge Løkkeberg (61) har vært borte siden februar 2024. Nå kommer politiet med en ny og konkret oppfordring til jegere, turgåere og andre som ferdes i naturen i Gudbrandsdalen. Politiet ber folk melde fra dersom de oppdager klær, rester av klær eller andre gjenstander som ligger spredt i terrenget. Bakgrunnen er at etterforskningen har avdekket en reise i retning Otta kort tid etter at Løkkeberg sist ble sett på Lillehammer. Samtidig sitter en mann og en kvinne varetektsfengslet, siktet for drap på 61-åringen. Begge nekter straffskyld.
Politiet peker ut området rundt Otta
Løkkeberg ble sist sett på Lillehammer 16. februar 2024.
Etterforskningen har siden gitt politiet grunn til å rette oppmerksomheten mot Gudbrandsdalen.
– Løkkeberg ble sist sett på Lillehammer 16. februar 2024, og politiet har avdekket en reise mot Otta kort tid etter dette. Det er derfor grunn til å tro at det kan finnes spor etter Ragge Løkkeberg der, sier politiinspektør Henning Klauseie.
Politiet har også offentliggjort et kart som viser området de mener er særlig aktuelt. Det dreier seg om Sel kommune med utgangspunkt i Otta.

Foto: Politiet
Ber jegere og turgåere være oppmerksomme
Området politiet peker ut er stort. Samtidig er det mange som beveger seg i terrenget, ikke minst nå på høsten.
Jegere, turgåere og personer som plukker bær eller sopp kan derfor komme over noe som viser seg å være viktig for etterforskningen.
– Det er et stort område, men det er mange folk som ferdes ute i dette området, blant annet under jakt om høsten eller i forbindelse med høsting av bær og sopp. Politiet ønsker tips dersom noen har sett klær eller lignende ligge i terrenget, sier Klauseie.
Politiet understreker at det har gått mer enn to år siden Løkkeberg sist ble sett. Eventuelle klær kan derfor ha blitt spredt i terrenget.
Oppfordringen gjelder både personer som finner noe nå, og personer som tidligere kan ha lagt merke til klær eller andre gjenstander i området.
To personer siktet for drap
Saken har fått en alvorlig utvikling.
En mann og en kvinne er pågrepet og siktet for drap på Løkkeberg. Begge skal ha en relasjon til 61-åringen.
De to sitter varetektsfengslet og har forklart seg for politiet. Begge nekter straffskyld.
At de er siktet betyr ikke at de er dømt eller funnet skyldige.
Løkkeberg ble meldt savnet av et forsikringsselskap høsten 2024. Politiet har etterforsket forsvinningen siden den gang.
Nå håper politiet at mennesker som ferdes i området rundt Otta kan bidra med observasjoner som kan være relevante for den videre etterforskningen.
Kilde: Dagbladet