Den tidligere fotballstjernen John Arne Riise (44) har gjennomgått en bemerkelsesverdig forandring etter sin deltakelse i TV-programmet «16 ukers helvete».
På Instagram delte han nylig bilder hvor han poserer i en mørk dress, og forvandlingen er slående. Riise har gått betydelig ned i vekt.
I bildeteksten uttrykker Riise sin glede over resultatene:
«Føler meg fantastisk etter all innsatsen jeg har investert i meg selv».
Han forteller videre at programmet har hatt en positiv innvirkning på hans daglige rutiner, inkludert trening, kosthold og hvile.
«Mange stilte spørsmål til hvorfor jeg skulle være med. I dag, ti uker inn, så er jeg overlykkelig og takknemlig for at jeg ble spurt og takket ja. Det har endret hverdagen min med alt fra trening til kosthold og hvile», skriver han.
Kommentarfeltet på Instagram flommer over av rosende ord fra fans og følgere. En skriver: «Snart ikke noe igjen av deg jo», mens en annen bemerker: «Du har mistet en halv Riise». En tredje spør: «Har du vært så tynn noen gang?».
Riise er en av flere kjendiser som deltar i «16 ukers helvete», et program hvor deltakerne får hjelp av langrennsprofilen Martin Johnsrud Sundby (40) og ernæringsfysiolog Anette Skarpaas Ramm (44) til å endre treningsrutiner og kosthold. Målet er å oppnå en sunnere livsstil gjennom intensiv trening og strengt kosthold over en periode på 16 uker.
I september ble det annonsert at Riise, sammen med fem andre kjendiser, skulle delta i programmet. Etter bare seks uker kunne han røpe overfor Nettavisen at han hadde mistet hele ti kilo.
«Målet er å kunne se meg selv i speilet og føle meg vel. Å føle meg bra innvendig og vite at jeg gjør ting rett i hverdagen», fortalte han til nettstedet den gang.
John Arne Riise har en imponerende karriere bak seg, med 110 landskamper for Norge og flere sesonger i klubber som Liverpool og Fulham. Etter at han la opp som spiller, har han blant annet vært trener for Flint Tønsberg og Avaldsnes Idrettslag.