I fem år har han stått på sitt.
Simon Charles Dorante-Day (61) hevder at han ikke bare er adoptert – men at han i virkeligheten er det hemmelige kjærlighetsbarnet til Charles III og Camilla.
Og han gir seg ikke.
– Jeg er deres sønn
Historien eksploderte i britiske medier i 2021, da Simon stilte opp på TV og fortalte om påstanden som allerede hadde sirkulert på sosiale medier.
Han krever én ting: en DNA-test.

Simon ble født i Storbritannia i 1966 og adoptert som åtte måneder gammel. I dag bor han i Queensland i Australia og er far til ni barn. I en årrekke har han hevdet at hans biologiske foreldre er det britiske kongeparet.
Ifølge Simon skal Charles og Camilla ha fått ham da de var svært unge – 18 og 17 år gamle. Han viser blant annet til at Camilla i en periode var borte fra offentligheten, og at Charles på samme tid oppholdt seg i Australia.
Han har også trukket frem at hans adoptivbesteforeldre, Ernest og Winifred Bowlden, angivelig hadde tilknytning til det britiske kongehuset. Ifølge Simon skal Winifred ha sagt at han egentlig var sønn av Charles og Camilla.
Taushet fra hoffet
Det britiske kongehuset har konsekvent valgt å ikke kommentere påstandene.
Det betyr at Simon fortsatt ikke har fått gjennomslag for ønsket om en DNA-test – til tross for gjentatte oppfordringer.

På sine egne sosiale medier fortsetter han å publisere bilder der han sammenligner sitt eget utseende med kong Charles og dronning Camilla. Han mener likhetene er slående.
For mange fremstår historien som spektakulær – og kontroversiell.
Et vedvarende mysterium?
Det finnes ingen offentlig dokumentasjon som støtter Simons påstand, og saken har aldri blitt bekreftet av offisielle kilder.
Likevel har historien fascinert kongehus-interesserte verden over. Kanskje fordi den berører noe grunnleggende: identitet, opphav og hemmeligheter i maktens korridorer.
Sannheten? Den er det i så fall bare Charles og Camilla som sitter på.
Men om verden noen gang får svaret gjennom en DNA-test, er det få som tror.