Hjem Kjendisnytt Siri Avlesen Østlie om Eyvind Hellstrøm: – Jeg var livredd

Siri Avlesen Østlie om Eyvind Hellstrøm: – Jeg var livredd

I «Kokkeskolen med Truls og Hellstrøm» har den folkekjære duoen Truls Svendsen og Eyvind Hellstrøm rekruttert 12 lærevillige kjendiselever som skal kjempe om tittelen «Kokkeskolens stjerneelev».

Truls Svendsen har gjennom fem sesonger på tur med Eyvind Hellstrøm i «Truls à la Hellstrøm» hevet sin kunnskap på kjøkkenet. Nå vil duoen dele både matglede og kunnskap med de nye elevene.

– Jeg har jo lært opp Truls i flere år nå, og selv om han har fått mye kjeft, så er han faktisk blitt betraktelig bedre på kjøkkenet. Nå gleder jeg meg til å lære opp enda flere, men de kommer ikke til å slippe billig unna. Når det kommer til mat, så tolererer jeg ikke noe tull, sier Eyvind Hellstrøm.

En av de som er med i programmet er Siri Avlesen Østlie (39). Til TV 2 forteller hun at hun syntes det var skremmende å jobbe med Hellstrøm og prestere under hans regime.

– Jeg tror ikke jeg var forberedt på at det skulle bli såpass tøft, og det ble heftig. Jeg var livredd store deler av den første tiden av Kokkeskolen. Når Eyvind setter øynene i deg, en som er Michelin-kokk, og du har laget noe til han som du er usikker på om er bra nok… Da følte jeg at jeg falt innvendig, forteller Siri Avlesen-Østli til TV 2.

Hellstrøm selv innrømmer at han merket at Siri var ydmyk og redd ham på kjøkkenet.

– Jeg så på Siri at hun var redd meg, jeg så det på øynene hennes at hun var livredd. Hun fikk mye nerver i motoren, men Siri har gjort en fantastisk prestasjon, hun, forteller Hellstrøm til TV 2.

«Kokkeskolen med Truls og Hellstrøm» har premiere 26. september på TV 2 Direkte og TV 2 Play.

Kjendiselevene som er med, er Kristoffer Olsen, Dennis Siva Lie, Jonas Lihaug, Siri Avlesen-Østli, Jan Tore Kjær, Frank Kjosås, Pernille Haaland, Nils-Ingar Aadne, Tuva Fellman, Selda Ekiz, Hanna-Martine Slåttland og Maud Angelica Behn.

Solsialnytt har siden 2014 gitt deg de mest engasjerende historiene i Norge. Hovedfokuset vårt er å gi deg positive historier. 

@Erte Media AS

Redaksjon

Ansvarlig redaktør:

Eivind Skår Ertesvåg

 

Kontakt Sosialnytt:

kontakt@sosialnytt.com