Hjem Dyr Sofie Karlstad om avlivningen: – Et liv er fint lite verd med mindre du er milliardær i ubåt

Sofie Karlstad om avlivningen: – Et liv er fint lite verd med mindre du er milliardær i ubåt

Mandag forvillet en elg seg inn i hovedstaden og måtte bøte med livet for at den gikk feil. En av de som reagerer på hvordan vi forvalter naturen er influenseren Sofie Karlstad.

I 18-tiden mandag kveld meldte politiet at en elg hadde forvirret seg inn i byen og at Viltnemnda jobbet med å lokalisere den.

Da var elgen ifølge Avisa Oslo sist sett ved Filipstad.

– Elgen hadde blitt observert ved Kongen marina og forsøkte å løpe over veien noen hundre meter etter hjortneslokket, opplyste operasjonsleder Guro Sandnes ifølge hovedstadens lokalavis i 18-tiden mandag.

Sandnes uttalte at hun håpet de slapp å avlive elgen. Områdene der elgen befant seg liggr ikke langt unna Aker Brygge.

Men ikke lenge etter, i 19-tiden samme kveld, kom oppdateringen fra Viltnemnda: Elgen fikk en trist skjebne.

Nå er det flere som reagerer på at det ikke er plass til dyreliv i landet vårt. En av dem er influenseren  Sofie Karlstad, som stakk av med en imponerende andreplass i Farmen Kjendis i vinter.

«I fjor avlivet vi en hvalross, i år en elg. «Forvillet seg inn i byen» – byene vi bygger i skogene deres. Hvorfor kunne man ikke skutt en bedøvelsespil og ført elgen tilbake i skogen», spør finnmarkingen i en Instagram-story som er gjengitt på Nettavisen.

Hun fortsetter:

«Jeg husker det var så vanskelig og nærmest umulig med Frøya. Men en jævla elg, på land i hovedstaden fylt med resursser??? Et liv er fint lite verd med mindre du er milliardær i ubåt», avslutter influenseren.

På Farmen utmerket Sofie Karlstad seg som dyrenes venn, og det var også bakgrunnen for at hun tidlig i sesongen havnet i klinsj med skuespiller Marit Adeleide Andreassen.

Bakgrunnen for at influenseren ble så hissig var fordi hun hadde kommunisert ett eneste krav til produksjonsselskapet før hun kom på Farmen: Hun hadde forlangt en sengepartner som tålte katt. Influenseren kan nemlig ikke ha katt hjemme i leiligheten sin i Oslo, og hadde derfor lyst til å være så mye hun kan sammen med kattene på kjendisgården.

– Man kan kødde med meg på mye, men du kødder f* ikke med katter, slo dyrevennen Sofie Karlstad fast i et videoklipp delt av TV 2.

Det hele utartet seg. Og Andreassen forsøkte å si det var viktig å sove når de skulle gjennom det harde gårdsarbeidet. Men ikke lenge etter hun hadde vært rimelig streng mot Sofie Karlstads katteønsker så kulliminerte det hele i at Marit Andreassen endte opp med å sove middag sammen med kattepusene på Farmen….

Om avlivningen sier  seksjonsleder i Viltnemda, Knut Johansson, overfor Avisa Oslo  at det ville vært særdeles kritisk om elgen kom seg ut på E18 – og at det ville endt med en ulykke. Han understrekte samtidig at elgen var i smerter.

– Den hadde fryktelig vondt. Elgen hadde pådratt seg veldig mye sår og følte seg presset, sa han.

Solsialnytt har siden 2014 gitt deg de mest engasjerende historiene i Norge. Hovedfokuset vårt er å gi deg positive historier. 

@Erte Media AS

Redaksjon

Ansvarlig redaktør:

Eivind Skår Ertesvåg

 

Kontakt Sosialnytt:

kontakt@sosialnytt.com