Endelig er «Hver gang vi møtes» tilbake på skjermen. Og første episode av årets sesong inneholdt en spesiell skatt.
I den 8.ende sesongen av «Hver gang vi møtes» får vi se en rekke flotte artister utfolde seg på Vestre Kjærnes gård utenfor Moss.
Elisabeth Andreassen, Trine Rein, Maria Haukaas Mittet, Sol Heilo, Tom Mathisen, Lars Bremnes og Petter «Katastrofe» Kristiansen skal stå for årets underholdning og nå er det endelig i gang.
I første episode var det Elisabeth Andreassen som skulle hedres.
«Jeg har gruet meg litt til denne sangen altså,» sa Sol Heilo før hun gikk på scenen. Hun valgte nemlig å tolke balladen «Duett» som Elisabeth Andreassen sang sammen med Jan Werner Danielsen og vant den norske finalen i MGP i 1994.
Men da låten var ferdig var det knapt et tørt øye blant de andre deltakerne, og hovedpersonen selv, Elisabeth Andreassen var uten tvil fornøyd med tolkningen.
«Fantastisk. Dette var så sterkt og så rørende,» sa Elisabeth Andreassen til kamera etter fremføringen.
Hør den nydelige låten nedenfor og trykk på deleknappen dersom du likte den!
[mashvideo]