Hjem Kjendisnytt Truls: – Blir du for streng Eyvind, kan det hende jeg må snakke litt med deg

Truls: – Blir du for streng Eyvind, kan det hende jeg må snakke litt med deg

I «Kokkeskolen med Truls og Hellstrøm» har den folkekjære duoen Truls Svendsen og Eyvind Hellstrøm rekruttert 12 lærevillige kjendiselever som skal kjempe om tittelen «Kokkeskolens stjerneelev». Truls er sosiallærer, og skal passe på at elevene også får kost seg litt mellom slagene.

Truls Svendsen har gjennom fem sesonger på tur med Eyvind Hellstrøm i «Truls à la Hellstrøm» hevet sin kunnskap på kjøkkenet. Nå vil duoen dele både matglede og kunnskap med de nye elevene.

– Jeg har jo lært opp Truls i flere år nå, og selv om han har fått mye kjeft, så er han faktisk blitt betraktelig bedre på kjøkkenet. Nå gleder jeg meg til å lære opp enda flere, men de kommer ikke til å slippe billig unna. Når det kommer til mat, så tolererer jeg ikke noe tull, sier Eyvind Hellstrøm.

I den første episoden av den nye TV 2-satsingen gjør Kokkeskolens rektor, Eyvind Hellstrøm, det klinkende klart at han forventer at en undervisningstime er en undervisningstime og gjør det klart at om det er noe han ikke kan fordra, så er det å miste fokus.

Truls Svendsen som er skolens «sosiallærer» kjenner etter hvert godt til Hellstrøms pedagogiske utfordringer. Han har i oppgave å bistå rektor Hellstrøm, men han skal også sørge for at elevene rekker å kose seg mellom slagene.

Når Hellstrøm er opptatt av at elevene må ha fokus, lover Truls å hjelpe til og passe på at elevene er seriøse og flittige. Men han retter også en pekefinger mot makkeren sin, rektor Hellstrøm:

– Blir du for streng Eyvind så kan det hende jeg må snakke litt med deg også, kvitterer Truls i det de venter på at elevene skal innta «Kokkeskolen».

– Har du noen gang opplevd at jeg har vært for streng?

– Ja!

– Har du det?

– På stort sett hver tur vi har vært på, sier Truls med en latter.

En av de som innrømmer at hun gruer seg til «voksen-kjeft» er Tuva Fellman. Alt før hun dukker opp som elev har hun fått med seg at Hellstrøm er en som korrigerer.

– Men det er noe litt eksotisk med at det er Eyvind Hellstrøm som skal kjefte, mener skuespilleren Frank Kjosås.

Han vant den første stjerne-pinnen som ble utdelt på «Kokkeskolen», og har lenge hatt Eyvind Hellstrøm som en av sine helter. Hjemme har han flere av kokebøkene til mesterkokken, og han går så langt som å si det at «målet mitt er å bli Eyvind Hellstrøm». Deretter retter han seg selv:

– Nei det går jo ikke an. Å bli som Hellstrøm, korrigerer han det til.

Elevene har stor respekt og beundring for mesterkokken. Under den første lagtesten innrømmer Selda Ekiz det gjerne:

– Hellstrøm, jeg synes han er litt skummel, sier hun

Programlederen som er kjent fra blant annet «Alle mot 1» utdyper:

– Hvis du ikke gjør det bra, tror jeg han kan være irettesettende.

Hun deler ærefrykten for mesterkokkens skarpe blikk med flere av deltagerne. Siri Avlesen Østlie har tidligere fortalt TV 2 at hun syntes det var skremmende å jobbe med Hellstrøm og prestere under hans regime.

– Jeg tror ikke jeg var forberedt på at det skulle bli såpass tøft, og det ble heftig. Jeg var livredd store deler av den første tiden av Kokkeskolen. Når Eyvind setter øynene i deg, en som er Michelin-kokk, og du har laget noe til han som du er usikker på om er bra nok… Da følte jeg at jeg falt innvendig, forteller Siri Avlesen-Østli til TV 2.

Hellstrøm innrømmet at han merket at Siri var ydmyk og redd ham på kjøkkenet.

– Jeg så på Siri at hun var redd meg, jeg så det på øynene hennes at hun var livredd. Hun fikk mye nerver i motoren, men Siri har gjort en fantastisk prestasjon, hun, forteller Hellstrøm til TV 2.

«Kokkeskolen med Truls og Hellstrøm» hadde premiere 26. september på TV 2 Direkte og TV 2 Play.

Kjendiselevene som er med, er Kristoffer Olsen, Dennis Siva Lie, Jonas Lihaug, Siri Avlesen-Østli, Jan Tore Kjær, Frank Kjosås, Pernille Haaland, Nils-Ingar Aadne, Tuva Fellman, Selda Ekiz, Hanna-Martine Slåttland og Maud Angelica Behn.

Solsialnytt har siden 2014 gitt deg de mest engasjerende historiene i Norge. Hovedfokuset vårt er å gi deg positive historier. 

@Erte Media AS

Redaksjon

Ansvarlig redaktør:

Eivind Skår Ertesvåg

 

Kontakt Sosialnytt:

kontakt@sosialnytt.com