TV 2 har nå avslørt de tolv nye kjendiselevene som skal sette smaksløkene og tålmodigheten på prøve i den tredje sesongen av det populære matprogrammet. Og det er ingen hvem som helst som tar på seg kokkefrakken denne gangen!
Dette er de nye elevene:
Anne Lindmo – programleder og TV-dronning

Benedicte Adrian – artist og ikon fra Dollie de Luxe

Cecilie Skog – eventyrer og fjellklatrer

Fredrik Græsvik – krigsreporter og journalist

Henrik Asheim – politiker

Henrik Schatvet – komiker

Kathrine Sørland – influenser og podcaster

Terje Sporsem – komiker

Thomas Numme – programleder

Tonje Gilje – programleder og youtuber

Serhat Yildirim – skuespiller

Wanda Mashadi – influenser og gründer

Tøffere enn noen gang
Programmet, som har premiere i høst på TV 2 og TV 2 Play, lover å bli mer intenst enn noen gang. Her konkurrerer deltakerne både alene og i lag, og en elev ryker ut allerede i første episode.
– Det blir en fantastisk sesong med veldig flinke elever, sier kjøkkenets ubestridte rektor, Eyvind Hellstrøm.
Som alltid er Truls Svendsen sosiallærer og humørspreder – men heller ikke han lover at det blir en enkel reise.
– Vi lover en tøff og morsom sesong med blod, svette, latter og noen tårer, sier Truls.
Og det blir eksperthjelp fra øverste hylle, blant annet fra:
- Arne Brimi
- Andrea Selvaggini
- Runa Kvendseth
- Nud Dudhia
- Jimmy Øien
- Slakter Daniel Slakter
- Soppekspert Mette Alstad
- Sommelier Ingvild Tennfjord
Finalen nærmer seg for sesong 2
Samtidig som TV 2 ser frem mot høsten, nærmer det seg finale i sesong 2, der kjente fjes som Guri Melby, Vita Mashadi, Robert Stoltenberg og Jennie Sofie nå skal kjempe om tittelen som stjerneelev.
Innspillingen foregår på Hurdal Verk Folkehøgskole, og planlagt sendestart for sesong 3 er i løpet av høsten 2025.