Hjem Kjendisnytt TV 2-profil Jon Hartvig Børrestad i sorg: – Dypt savnet, aldri glemt

TV 2-profil Jon Hartvig Børrestad i sorg: – Dypt savnet, aldri glemt

Den folkekjære sportskommentatoren har mistet sin mor. Nå deler han rørende ord til henne – og responsen strømmer inn.

TV 2-profil og sportsjournalist Jon Hartvig Børrestad (47) har gjennom flere tiår vært et kjent og kjært ansikt for mange nordmenn. Nå deler han en vond nyhet med følgerne sine: Moren hans, Bjørg, har gått bort.

I et sterkt Instagram-innlegg skriver han:

– Så var det din tur til å dra, modern. Dypt savnet, aldri glemt.

– Et fyrverkeri og en bulldoser av ei dame

Det er ingen tvil om at forholdet mellom mor og sønn har vært nært og preget av både stolthet og kjærlighet. Ved tidligere anledninger har Børrestad brukt sosiale medier til å hylle moren. På 80-årsdagen hennes skrev han:

– I dag feirer vi min mor, Bjørg. Et fyrverkeri og en bulldoser av ei dame. Gratulerer med 80-årsdagen og hold Drammensgatene trygge!

Nå er det mange som vil vise Jon støtte i sorgen. I kommentarfeltet har både venner, kolleger og TV-profiler sendt sine varme tanker.

– For ei dame! Kondolerer, skriver kollega Marius Skjelbæk.

– Kondolerer kompis, kommenterer Victor Sotberg, kjent fra TV 2-serien Spillet.

En folkekjær journalist i sorg

Jon Hartvig Børrestad har vært en viktig del av sportsdekningen på TV 2 i en årrekke – kjent for sitt humør, sine sterke formidlinger og sitt ekte engasjement. Nå viser han også en sårbar side ved å dele sorgen offentlig – og det rører mange.

Når en så synlig person åpner opp om tap og sorg, blir det også et rom for andre til å kjenne seg igjen. Børrestads ærlige innlegg viser hvordan kjærlighet og savn henger sammen.

Sosialnytt sender varme tanker til Jon og familien i en tung tid.